Наточий Юрій Володимирович
Лікар інтервенційний кардіолог
Порушення кровообігу у коронарних артеріях — судинах, які живлять серце киснем — стає причиною інфаркту міокарда. Утворення тромбів або атеросклеротичних бляшок у цих судинах перешкоджають постачанню насиченої киснем крові до м’язів серця, які внаслідок цього починають відмирати. І це стає початком процесу порушення нормального функціонування серця людини.
При таких умовах головною задачею лікаря-кардіолога є відновлення нормального кровообігу у коронарних артеріях та усунення тромбів чи атеросклеротичних бляшок.
До певного часу найбільш поширеним способом вирішення цієї проблеми був тромболізис — процес введення спеціального препарату, який розчиняє кров’яний згорток. Цей метод на практиці не завжди є достатньо ефективним, а іноді має побічні ефекти і викликає такі серйозні ускладнення, як внутрішні кровотечі.
Покращання кровопостачання серця та відновлення прохідності коронарної артерії стало можливе при застосуванні такого альтернативного способу лікування, як стентування коронарним стентом — тонким металевим каркасом трубчастої форми, який роздувається спеціальним балоном і підтримує просвіт артерії заданої форми і розміру. Стент через судини вводять до ушкодженою тромбом чи бляшкою коронарної артерії через невеликий прокол, який зазвичай робиться на нозі чи руці хворого. У потрібній ділянці стент розширюється та залишається у судині, зберігаючи просвіт, достатній для нормального кровообігу.
Встановити стент пацієнту з гострим інфарктом міокарда необхідно протягом 12 годин, але найбільш ефективний результат буде спостерігатись при встановленні стенту протягом 2 годин з того моменту, як пацієнт з таким діагнозом звернувся до медпрацівників.
Технологія кардіостентування на сьогоднішній час є золотим стандартом в усьому світі.
За консультацією та медичною допомогою кардіостентування звертайтеся в МЦ «Едельвейс».